Aikido ve Oğlumuz

<< Geri

Merhaba,

Günümüzde bir çok ailenin olduğu gibi, imkanlarımız ölçüsünde, çocuklarımızın, çeşitli spor aktivite ve sosyal etkinliklere katılmasına çaba gösteren bir aileyiz. Malum, bu devirde çocuklar hareket ve sosyallikten uzak bir elektronik dünyada yaşıyorlar. Ekstra çaba göstermemiz gerekiyor.

6,5 yaşını yeni geçmiş olan oğlumuz savunma sporları ile tanışmasını çok istemiştik. Böylece spor yaparken aynı zamanda kendini korumayı da öğrenebilir diye düşünmüştük.

Başlarken bizim için güvenli bir spor olması çok önemliydi, çünkü oğlumuz küçüktü… Yıllardır aikido yapan bir arkadaşımıza danıştık ve kesinlikle aikido dedi. Kendisinin tavsiyesinden ötürü minnettarız.

Oğlumuz yaklaşık 7 aydır düzenli aikido yapıyor, tabi biz de kendisine eşlik ediyoruz.

Şunu söyleyebiliriz ki, harcadığımız enerji ve zamanın her dakikasına değiyor.

Bu ortam öyle güzel ki, her seviye ve yaş grubundan çocuklar hep birlikte, birbirlerine destek olarak ilerliyorlar. Özgüvenleri artıyor ve sağlıklı bir şekilde sosyalleşiyorlar.

Birbirine yardımcı olmayı, saygı duymayı, mütevazi olmayı, sporcu disiplinini öğrenirken, bir yandan da kondisyon, teknik bilgi ve pratiklerini arttırıyorlar.

Oğlumuz burada çok mutlu, mümkün olsa her gün burada olacak. Şu anda sarı kuşağı almış olmanın gururunu yaşıyor minik yüreğinde, hedefi büyük. Umarız hayatı boyunca devam eder Aikido’ya…

Sevgili hocalarımıza, emek ve sabırları için gönülden teşekkürler.

Vildan - Levent ERTEM