Çocuk Aikido

  
 

Okulumuzda "Çocuk Dojomuz" ilk olarak eğitim hayatına 2006 yılında başlamıştır. Başladığı yıldan itibaren yaz-kış ara vermeksizin eğitimlerimiz devam etmektedir.

Bu kısa sürede "Çocuk Dojomuz" Türkiye’nin ve Avrupa’nın en nitelikli çocuk aikido okulu olmayı başarmıştır. Dojomuzda eğitim (fiziksel gelişimini tamamlamış olması şartıyla) 8-14 yaş arası çocuklar için karma olarak yapılmaktadır.

Derslerimiz hafta sonu Cumartesi ve Pazar günleri olmak üzere haftada 2 (iki) gün yapılmaktadır. Ders saatleri ise sabah saat 11.00-12.00 arasındadır. Ayrıca yine Zühtü Sensei’nin denetiminde ve uygun gördüğü belirli dönemlerde Cumartesi ve Pazar günleri kemer derecesi ileri seviyedeki öğrencilere yönelik ek derslerde eğitimlerimizi destekleyici nitelikte devam derslerimizdir..

Aikido ve Çocuk Eğitimi

 

 

Eğitimlerimiz esnasında Sensei MORIHEI UESHIBA'nın aikido öğretileri yetişkinlere uygulandığı gibi aynen çocuk ukeler içinde uygulanır.

Eğitim hedefimiz; çocuklarımızın sosyalleş-mesini sağlarken ahlaki gelişimlerini de göz önünde bulundurarak onları şiddete teşvik etmeden özgüvenlerini daha da artırabilmek ve kendilerini koruyabilmelerini öğretmektir.

Ayrıca eğitim esnasında tekniklerin kimi zaman basit kimi zamanda karmaşık olan yapısı dolayısıyla çocuklarımızın algılama eşiğinde de olumlu değişiklikler hedeflenmektedir. Esneklik ve kas gelişiminin artışı da eğitimin doğal bir sonucu olarak ortaya çıkacaktır.

Çocuk Aikidosu İçin 10 İyi Neden