AIKIDO ÇOCUKLARA DİSİPLİNİ SEVGİYLE AŞILAR

<< Geri

Merhaba; Bu yazıda dile getirmeye çalıştığım düşüncelerimi önceden de sizinle paylaşmak istiyordum, sizin talebiniz buna vesile oldu.

Biz (eşim ve ben) bir yıl önce sizin derslerinizi izleyip, sizinle tanışma fırsatı yakalamıştık. Ancak kuzumuz henüz küçük olduğu için derslerinize katılamadık. Nihayet bir yıl sonra sizlerle birlikteyiz.

Başta, Aikido’ya başlamasını Emre için düzenli ve devamlı bir spor branşına bağlanması adına istiyorduk, ancak başladıktan ve sizi daha yakından tanıma fırsatı bulduktan sonra bunun ötesinde faydalar edineceğimizi anladık.

Emre, Aikido’ya başladığından beri gerek disiplin, gerek kurallara uyma açısından çok ciddi bir yol kat etti. Özellikle okul hayatına çok olumlu yansıyan bu tavır, şimdilerde derslerindeki başarıya da arttırmaya başladı. Öğretmenlerden de olumlu dönüşler almaya başladım.

Ben özellikle ergenlik döneminde oğlumun doğru arkadaşlar edinmesi, enerjisini doğru yerde harcaması ve bir gruba aidiyet duygusunun yerleşmesini çok istiyorum. Bu sporun bütün bunlara katkıda bulunacağını biliyorum. İlerleyen dönemlerde konunun biraz da teorik tarafına hâkim olabilirse daha iyi kavrayarak sahiplenirse bu dalda başarısının artacağını buna bağlı olarak olumlu davranışlarının artacağını düşünüyorum.

Özellikle sizin, çocuklara disiplini sevgiyle aşılamanız, onlara karşı olan tavırlarınız adeta bir pedagog bilincinde yaklaşmanız bizi etkiliyor. Birlikteliğimizin devamını diliyorum.

Sevgilerimizle…

Banu KARTAL